Wild Park vo Veľkej Lomnici

Minulý víkend sme oddychovali s rodinkou v našich Apartmánoch Lomnica. Už vo štvrtok nás privítalo nádherné slnečné počasie a keďže sme prišli ešte za svetla, rýchlo sme si naplánovali náš prvý výlet.

Apartmány Lomnica


Ako všetky deti, tak aj tie moje milujú zvieratká a tak bolo rozhodnuté. Naše prvé kroky viedli do WILD PARKU. Je to veľmi príjemná prechádzka, asi 20 minút pešo od našich apartmánov sa nachádza miesto, kde máte exotiku doslova na dosah ruky. Ruky, ktorá nielen sprostredkuje nezabudnuteľné zážitky, ale zároveň chráni to, čo iné ruky ničia.

Na letáčiku bolo uvedené, že majú otvorené do 19.00 a keďže sme si to neoverili na internete, tak sme prišli po záverečnej :-). V tomto období majú otvorené len do 17.00 cez týždeň. Keďže tu ale pracujú úžasní ľudia, ani na sekundu nám nedali pocítiť, že ideme neskoro. Vysvetlili nám, čo všetko si môžeme pozrieť vonku a keďže sa už stmievalo tak sme začali práve vonku pri šelmách. Neoddeliteľnou súčasťou Wild Parku sú mačkovité šelmy rôznych druhov, ktorých osud zavial do Veľkej Lomnice, kde robia všetko preto, aby im nahradili aspoň z časti to, čo im príroda nedopriala. Majú tu malé levíčatá, tigre.

Šelmy


Vnútri môžete vidieť hady, chameleóny, korytnačky, opice.

Korytnačka


Už v základnom vstupe máte zahrnuté zaujímavé a zároveň náučné stretnutia s rôznymi druhmi exotických zvierat. Vstupné pre rodinku s dvomi deťmi je 20 €, ak ste ubytovaní u nás, v Apartmánoch Lomnica, máte nárok na 20 % zľavu, ktorú dostanete u nás na recepcii.

Najväčším zážitkom pre deti bolo samozrejme stretnutie s opičkou. Nemohli z nej odtrhnúť oči a počúvali výklad ako zhypnotizovaní. Dozvedeli sme sa veľmi veľa zaujímavostí, mohli sme ju pohladkať a vidieť úplne zblízka, len sme si ju nemohli zobrať na ruky, lebo je vraj drzá ako opica

Stretnutie s opičkou


Stretnutie s hadom sme síce nestihli, ale nám to nevadilo, plní zážitkov sme sa spokojne vrátili na apartmán a určite si ešte hada aj ostatné zvieratká pôjdeme pozrieť? A čo vy? Spojíte príjemné s užitočným? Možno Vás presvedčí myšlienka Wild parku:

“Čarovné miesto Wild park… Prečo čarovné? Mohlo by sa zdať, že Wild Park je čarovný, lebo u nás máte možnosť zažiť veci, ktoré väčšinou vidíte len vo svojich snoch. Šantiť s levmi, tigrami, hrať sa s opicami, fotiť sa so zvieratami, ktoré poznáte len z televízie, resp. spoza skla zoologických záhrad. Mohlo by to byť tak, ale nebola by to celkom pravda. Nebola by to pravda preto, lebo sú to všetko veci, ktoré zažívate v komerčných kontaktných zoologických záhradách po celom svete. Tam sú zvieratá zneužívané za účelom zisku, ktorý slúži len vlastníkom týchto zariadení a chovateľom ohrozených druhov živočíchov, ktorí nijak reálne neprispievajú k pomoci prírode.
V tomto bode začína pravda o Wild Parku. Nie sme kontaktná zoologická záhrada, napriek tomu že sa u nás zvierat môžte dotknúť, vyplniť im deň rôznymi hrami, resp. si niektoré nakŕmiť. To všetko síce u nás nájdete, nie je to však to, kvôli čomu tu sme.
Wild Park je relaxačno-vzdelávacie centrum, kde sa počas vzrušujúcich, náučných komentovaných prehliadok dozviete fakty nie len o daných druhoch živočíchov, ale aj o miestach, kde sa vo voľnej prírode vyskytujú a o problémoch, ktoré sa ich domovov týkajú. My sa postaráme, aby ste sa dozvedeli skutočnosti, ktoré sa nedozviete bežne v médiách, či na internete a naše zvieratá sa svojim dotykom postarajú o to, aby ste na to nezabudli. Naviac, celý zisk plynúci z našej činnosti je odvádzaný do neziskovej organizácie Wild Park n.o., ktorá v rámci rôznych domácich a zahraničných ochranných projektov tieto prostriedky použije tam, kde je ich najviac treba. Záchrana dažďových pralesov, ochrana voľne žijúcich zvierat, zabezpečenie genofondu ohrozených druhov živočíchov sú len počiatočnými projektmi našej organizácie, ktorých rozsah rastie najmä vďaka vašim návštevám.”( Jozef Hancin Hentz, Wild park)

Petra, manager – Apartmány Lomnica, kde žiť je zážitok……