Starý Smokovec – Hrebienok

Približne 13 km od Apartmánov Lomnica sa nachádza najstaršia tatranská osada Starý Smokovec, v ktorej si môžete pozrieť stavby v tradičnom tatranskom štýle s vežičkami a drevenými prvkami na fasáde. V tomto štýle sa pýšia aj Vaše Apartmány Lomnica:).

Starý Smokovec


Zo Starého Smokovca sa pohodlne vyveziete na Hrebienok pozemnou lanovkou, ktorá premáva približne každú pol hodinku. V prípade, že chcete načerpať viac energie z pravej tatranskej prírody, dostanete sa na Hrebienok cestičkou ktorá vedie popri koľajniciach.

Tatranský dóm


Na Hrebienku sa určite zastavte v nádhernej bazilike, ktorú postavil Adam Bakoš tento rok v barokovom štýle. Tatranský ľadový dóm bude krášliť Hrebienok až do apríla 2016. Každú nedeľu v čase od 15,30 – 16,00 hod sa počas decembra 2015 v bazilike konajú rôzne koncerty. Nádherné ľadové sochy, zamrznuté kvety a všetka tá ľadová krása bola postavená zo 70 ton ľadu.

Tatranský ľadový dóm


V utorok, piatok a v sobotu si na Hrebienku vo výške 1 285 m n.m. môžete večer pri Tatranskom ľadovom dóme od 19,00 – 21,00 hod vychutnať bláznivú 2,5 km sánkovačku:).

Spojenie s prírodou pocítite ďalej cestou z Hrebienka na Obrovský vodopád vo výške 1330 m n. m.. Počas pohodovej polhodinovej prechádzky k nemu môžete celú cestu sledovať nádherný výhľad na Lomnický štít, Priečne sedlo, Ľadový štít, Javorový štít, Slavkovský štít a počúvať hučiaci potok…

Tatry


Cestou späť na Hrebienok navštívte Rainerovu chatu. Rainerova chata leží vo výške 1301 m n. m. Je to najstaršia chata v tatrách. Postavil ju v roku 1863 Ján Juraj Rainer. V utešenej malej útulni Vás po mrazivom ľadovom dóme zohreje horúci bylinkový čaj alebo varené vínko priamo z piecky, pri ktorej je príjemne teplučko.

Ak sa vyberiete v zime na Váš výlet poobede, je čas vrátiť sa späť do Smokovca. Posledná lanovka premáva o 16,30 hod. Keďže my sme ju zmeškali, vychutnali sme si naplno nádherné oranžové zore, ktoré nás sprevádzalo celú cestu späť na Hrebienok. Ten pohľad skutočne stál za to.

Západ slnka v Tatrách


Cestou sme stretli aj niekoľko turistov, ktorí si išli pozrieť ľadový dóm vo večernej nasvietenej kráse….

V prípade letnej alebo skorej zimnej túry sú ideálne zastávky smerom k štítom Bilíkova chata, Zamkovského chata, Téryho chata, Zbojnícka chata, prípadne prechod na Skalnaté pleso….

Wellness Apartmány Lomnica je ideálnou bodkou po takto príjemne strávenom dni. Masážna vírivka, voňavá eukalyptová sauna, horúca fínska sauna po ktorej príjemne unavení splyniete s pohodlnou posteľou v oddychovej miestnosti s výhľadom na Lomnický štít. Otužilci sa môžu schladiť v jazierku priamo pred wellness Apartmány Lomnica…kde žiť je zážitok…

Výhľad z wellness Apartmány Lomnica


Soňa, prevádzkar – Apartmány Lomnica, kde žiť je zážitok……