Pomáhame

Prinášame Vám príbeh Vierky, ktorú som spoznala pred pár rokmi, napísala mi mail, že by potrebovala pomoc. Ja som jej odpísala, stretli sme sa v apartmánoch a odvtedy sme v stálom kontakte. Zbierame pre Vierku na recepcii vrchnáčiky, zdieľame jej príspevky a ona naše, posiela naše ponuky a keď sa u nás niekto ubytuje, kto uvedie jej kód, tak získa zľavu a Vierka províziu. Je to úžasné mladé dievča, ktoré sa napriek ťažkej chorobe neľutuje, nesťažuje, nenadáva, má v sebe toľko pozitívnej energie, že môže rozdávať.  Prečítajte si prosím jej príbeh a ak Vás osloví, vyberte si prosím jednu z možností ako jej pomôcť.

Petra, manažér Apartmány Lomnica

Volám sa Vierka Hriňáková (22). Keď som mala rok, lekári oznámili mojej mame hroznú diagnózu:  G12.0 INFANTILNá SPINáLNA ATROFIA I. TYPU (WERDINGOVA – HOFFAMOVA) a nebudem chodiť. Odvtedy sa mojou neodmysliteľnou súčasťou stal invalidný vozík. Chodím na procedúry do Kežmarku, ktorý máme vzdialený 10 km, aj to niekedy dostanem len jednu, alebo dve procedúry, čo je veľmi málo. Postupne sa mi krivila chrbtica, oslabovali svaly. Našťastie, rukami a prstami môžem hýbať, aj keď  ich mám slabé. O svojej vážnej chorobe sa snažím nerozmýšľať, beriem ju ako fakt a  nešpekulujem nad tým, prečo sa to stalo práve mne a čo bude neskôr. Som  vďačná za každý deň života a užívam si ho, ako sa len dá. Do osemnástich rokov mi kúpeľné poukazy preplácala zdravotná poisťovňa. Ale po dosiahnutí osemnástich rokov už nechce, teraz si musím platiť všetko sama. Kúpele mi veľmi pomáhajú,  cítim sa tam veľmi dobre a aj po návrate  domov. Teraz keď nechodím do kúpeľov cítim sa veľmi slabá. Preto by som Vás chcela požiadať o pomoc.

Ako môžete pomôcť?

Jednou z možností je zaslať peniažky priamo na Číslo účtu: SK 84 0900 0000 0004 9451 7295

Druhá možnosť je urobiť vo Vašej škole, v rodine alebo vo firme zber plastových vrchnákov a poslať mi ich poštou na Apartmány Lomnica, Tatranská 610, 05952 Veľká Lomnica

Môžete si u mňa zakúpiť aj ručne vyrábané obrázky, alebo mydielka, alebo mi len tak napíšte, veľmi rada komunikujem s ľudmi.

Ďakujem z celého srdca

Vierka

https://www.facebook.com/vierka.hrinakova?fref=ts