Autumn news from Apartments Lomnica

Pre milovníkov Tatier sú všetky ročné obdobia nádherné, každé z nich má svoje čaro, no jeseň je najkrajšia. Príroda sa vyfarbí tými najkrajšími farbami, teploty sú prijateľné, vzduch svieži, je menej turistov ako počas letnej alebo zimnej sezóny a tak si môžeme prírodu naplno užívať. Aj my máme toto obdobie veľmi radi, pripravujeme sa na zimnú sezónu a máme viac času na prípravu rôznych noviniek, dovoľte, aby sme Vám zopár ponúkli……

Terapie a telesné cvičenia v Apartmánoch Lomnica

Od začiatku leta ponúkame v našich apartmánoch služby vynikajúceho fyzioterapeuta. Príďte sa presvedčiť o jeho kvalitách. Dnešná doba celodenného sedenia za počítačom nám poznačila naše svaly, chrbticu, držanie tela, čo má negatívny vplyv aj na celkové fyzické zdravie a funkciu orgánov v tele.  Ak cítite potrebu regenerácie, prípadne máte zdravotné problémy a lekári a lieky už akosi nepomáhajú, doprajte si pobyt v našich apartmánoch a objednajte si terapiu u pána Si hing Jána Drzewiecki. Nech sa páči tu je ponuka služieb, ktoré si u neho môžete objednať.

  • Terapie prostredníctvom masáže – Tuina anmo – / diagnostika pomocou Pa kang pien čchen /
  • Liečebné telesné cvičenia – Čchi kung / qi – gomg /, Tchaj čchi čchuan – Tchaj ťchi ťchuan / štýl Jang, Čchen, Sun a Wu
  • Liečebná gymnastika Čchi kung / qi – gong / – Pa tuan chin / Ba duan tin /
  • Intruktáž sebaobrany – Ženy, Muži, Deti – v štíle Hun gar choy lee fut
  • Telesné cvičebné terapie so špeciálnym zameraním na bojové športy
  • Potravinové poradenstvo podľa Frugivorialného programu života
  • Staroslovienské Celiteľstvo

Terapie a telesné cvičenia vykonáva Si hing Drzewiecki Ján +421 940790457, jamasa@centrum.sk

Varenie guláša

Na čerstvom vzduchu chutí lepšie, to je známe všetkým a že v Tatrách chutí najlepšie o tom niet pochýb. A tak Vám ponúkame novinku, ktorou je “kotlina” na varenie guláša. Počas varenia si môžete príjemne posedieť v jednom z našich altánkov, zahrať si tenis, futbal, volejbal na ihrisku a pri pohári skvelého vína zn. Kotrus z čarokrásneho tekovského regiónu sa môžete príjemne zabaviť s priateľmi, s rodinou, prípadne osláviť narodeniny, meniny,  svadbu, alebo narodenie dieťaťa. Príležitosť na stretnutie s blízkymi sa vždy nájde, aj firemný večer s kolegami môže byť krásny pod Lomničákom so skvele uvareným gulášom.

Rybolov

V jeden letný deň sme do nášho jazierka “nasadili” pstruhy a oni nám tu krásne rastú a plávajú a robia radosť deťom, ktoré si môžu na recepcii kúpiť jedlo pre pstruhy a každé ráno ich nakŕmiť. Chlebík im nerobí dobre, tak sa radšej zastavte na recepcii a vezmite im to čo potrebujú. Ak si chcete vyskúšať rybolov, aj udicu Vám požičiame, rybku si môžete potom uloviť a ugrilovať. K čerstvej rybe Vám na recepcii ponúkneme opäť skvelé vínko zn. Kotrus a vy si môžete vychutnať výborné čerstvé jedlo s nezabudnuteľným výhľadom na Lomničák. Romantika, čo poviete?

Aromaterapia

Minulý rok na Vianoce sme mali tradičné posedenie s priateľkami a jedna z nich nám priniesla ukázať esenciálne oleje. Nikdy som o tom nič nepočula, no o olejoch nemusíte počuť, stačí ich ovoňať, ochutnať a lásku na prvé ovoňanie a ochutnanie Vám zaručujem. Mňa dostal divoký pomaranč a mäta. Vyskúšajte aj vy, ktorý Vás očarí. V prírode sa nič nedeje náhodne. Vôňa kvetu, pomaranča, či borovice slúži na konkrétny účel potrebný na prežitie rastliny. Tak ako každú rastlinku chránia tieto esencie, tak chránia aj nás. Na recepcii si môžete oleje ovoňať a zakúpiť, je to čistý výťažok rastlín bez prímesí a chémie, niektoré sú bezpečné aj na vnútorné užívanie. Už pri vstupe do budovy, Vás očarí vôňa ktorú práve difúzujeme podľa nálady našich recepčných. Ak sa Vám niektorá vôňa zapáči, môžete si objednať voňavý aromaterapeutický kúpeľ v masážnej vani, prípadne si môžete vybrať vôňu, ktorá by Vám spríjemnila pobyt vo wellness. Aj na raňajkách si môžete byť istý, že dávate svojmu telu to, čo je telu prospešné, príjemné a zdravé.  Ochutnajte divoký pomaranč, ktorý Vám rozjasní Váš deň a dodá veľa potrebnej energie. Ak ste si niekedy privoňali k ruži, zakúsili ste aromatické vlastnosti esenciálnych olejov. Tieto prírodne sa vyskytujúce, prchavé vonné zlúčeniny sa nachádzajú v semenách, kôre, stonkách, koreňoch, kvetoch a iných častiach rastlín. Esenciálne oleje poskytujú rastlinám ochranu pred enviromentálnymi hrozbami a zohrávajú úlohu pri opeľovaní rastlín. Okrem toho, že esenciálne oleje majú vrodené pozitívne účinky pre rastliny a že sú krásne voňavé pre ľudí, tiež sa oddávna používali pri príprave jedál, starostlivosti o krásu a zdravie.

Esenciálne oleje sú úžasným a sľubným spôsobom, ako sa starať o Vaše zdravie a tiež zdravie Vašej rodiny. Nezáleží na tom, či esenciálne oleje nanášate lokálne na pokožku alebo si užívate ich vonné účinky prostredníctvom difúzie či ich užívate vnútorne, pretože pozitívne účinky esenciálnych olejov sú neobmedzené. Tak čo, vyskúšate? Potom nám napíšte, ktorá vôňa Vás očarila.

Petra, manažér  Apartmány Lomnica, kde žiť je zážitok……